Sám sobě psychosomatikem:

 

 

  1. Jaká je vaše profese? Kolik trávíte v práci času? Jak je náročná fyzicky a psychicky? Jak jste v ní spokojení? Jak je společensky užitečná?

 

  1. Máte kromě zaměstnání ještě jiné povinnosti? Vedlejšáky? Studia? Brigády? Kolik Vám zaberou času, Jak jsou náročné?

 

  1. Jste svobodný/á nebo žijete s partnerem? Kolik máte dětí a co dělají? Bydlíte v bytě nebo domě? Máte doma větší fyzickou námahu?

 

  1. Jak se udržujete v dobré kondici? Kolik času v týdnu máte na rekreační pohyb? Kolik o víkendech? O jaký pohyb jde? Jak Vás baví?

 

  1. Co Vám dělá starosti v osobním životě? Jsou vaši rodiče zdraví? Jakou mají povahu? Jak si s nimi odmalička rozumíte? Co dělá Váš partner? Jaký je Váš vzájemný vztah? Máte nějaké starosti s dětmi?

 

  1. Jakou povahu máte Vy sám/a? Jste hodně citlivý/á? Jste spíše společenský/á nebo se uzavíráte? Umíte se rozčílit? Kdy, u čeho a jak se nejlépe uvolníte? Koho máte rád?

 

  1. Cítíte se v souvislostech vašeho zdravotního stavu, pracovní a osobní situace spíše uvolněný, vyrovnaný a klidný? Nebo máte jiné pocity? Popište je. Jak jste spokojený sám/a se sebou? Chtěl/a byste nějakou vlastnost zlepšit nebo se jí zbavit?

 

  1. Jak spíte? Máte chuť k jídlu? Myslíte si, že jíte zdravě? V čem máte rezervy? Máte nějaké zlozvyky? Káva? Alkohol? Cigarety? Jiné návykové látky?

 

  1. Máte potíže s močením nebo stolicí? Gynekologické potíže? Jste spokojený v intimním životě?

 

1O. Jak se právě teď cítíte? Nejsou Vám moje otázky nepříjemné? Pokud ano, které a proč?

 

ZAŘÍKÁVAČ NEMOCÍ, MUDr. Jan Hnízdil, NLN s.r.o., Praha 2014